Cz En De Pl

Malířské workshopy na zámku v Čechách pod Kosířem od 1. května 2020

02. 03. 2020

Malířské workshopy na zámku v Čechách pod Kosířem od 1. května 2020

Malířské workshopy na zámku v Čechách pod Kosířem!
aneb každý se může (alespoň na chvíli) stát umělcem

U příležitosti 200. výročí narození malíře Josefa Mánesa jsme si pro Vás ve spolupráci s olomouckým klubem Potvůrka připravili sérii malířských workshopů. Kurzy budou probíhat v autentických prostorách, kde tento významný umělec tvořil. Pod vedením zkušených lektorů si budete moci vyzkoušet různé výtvarné techniky, a vytvořit si tak jedinečné umělecké dílo.

První z nich se koná v rámci oslav 200. výročí Josefa Mánesa v pátek, 1. května 2020 a je určen i pro začátečníky, tak se rozhodně nebojte nahlásit (kapacita;o)

Termíny všech workshopů:

1.5. Zámek v jarní podobě - sérii výtvarných workshopů zahájíme kresbou suchým pastelem. Kreslit a malovat budeme v zámeckém parku a zaměříme se na zachycení zámku v jeho jarní podobě.
30.5. Malování rodičů s dětmi - v rámci dětského dne budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet si malbu společného obrazu. Malovat bude vždy rodič nebo jiný příbuzný a dítě. Malovat budeme temperovými barvami.
5.7. Květena v zámecké zahradě - v dalším workshopu se zaměříme na krásu květin a stromů v zámecké zahradě. Malovat budeme akvarelovými barvami a akvarelovými pastelkami.
23.8. Zámek moderně a netradičně - láká Vás expresivní a výrazná malba? Pak tento workshop je přímo pro Vás. Na velké plátno zachytíme zámek tak, jak to cítíme a vidíme jen my sami.
12.9. Romantická zákoutí zámecké zahrady - něhu a krásu vybraných míst v zahradě budeme kreslit a malovat pomocí olejových pastelů.

V případě nepříznivého počasí připravena mokrá varianta.
Kurzy na sebe nenavazují, a zvládne je opravdu každý.
Více informací na fb zámku a klubu Potvůrka, přihlášky na jednotlivé kurzy najdete na www.potvurkaklub.cz.

Těšíme se na Vás!

Novinky