Cz En De Pl

QR stezka zámeckým parkem Zámek Čechy pod Kosířem ve starých fotografiích, část 1. - exteriéry

27. 03. 2024

QR stezka zámeckým parkem Zámek Čechy pod Kosířem ve starých fotografiích, část 1. - exteriéry "Zámek Čechy pod Kosířem ve starých fotografiích, část 1. - exteriéry"
je QR stezka zámeckým parkem, kterou jsme pro Vás nachystali coby další z mnoha letošních novinek. Na netradiční procházce zámeckým parkem v Čechách pod Kosířem můžete porovnat současnou podobu parku a staveb v něm se nacházejících s historickými fotografiemi z období přibližně mezi lety 1890 a 1960. Fotografie jsou doplněny stručným popisem a případnými zajímavostmi, na které bychom Vás rádi upozornili.

Stezka je určena nejen novým návštěvníkům, ale také těm, kteří se k nám rádi vracejí a chtějí hlouběji proniknout do bohatého příběhu zámeckého parku. Pro takové doporučujeme zúčastnit se komentovaných prohlídek zámeckého parku, které se konají za pěkného počasí během otevírací doby zámku.

Přiznáváme, že plán parku s vyznačenými zastaveními Vás ne vždy přesně zavede na místo, kde naleznete příslušný QR kód a je zapotřebí trocha detektivní práce. Je to z vícero důvodu, z nichž uveďme alespoň některé:
*fotografové historických snímků se ne vždy drželi cest
*QR kódy byly vytištěny na trvanlivý, avšak formátově malý materiál s cílem nerušit své okolí
*zábava při hledání QR kódů pro ty hravější z Vás ;o)

Pokud některý z kódů nenaleznete, nezoufejte! Rádi Vám pomohou s navigací na pokladně zámku a k ruce je Vám vždy plán rozmístění.

Stezka začíná u vstupu do zámeckého parku.

Těšíme se na Vás!

Novinky