Cz En De Pl

Ibérica 2022: Virginia Delgado - Concierto Flamenco, 23. 6. 2022

12. 06. 2022

Ibérica 2022: Virginia Delgado - Concierto Flamenco, 23. 6. 2022 Hudba skvělého flamenkového kytaristy Morenita de Triany spolu s temperamentními perkusemi Matea Garrigy jsou základem, na němž staví své nevšední taneční kreace madridská tanečnice Virginia Delgado. Šest strun, syrový zvuk dřevěného cajónu a zapatedao tanečních střevíců. Poutavá cesta andaluskou krajinou, mezi vinicemi a olivovými háji, kde každý kraj má svůj neopakovatelný flamenkový styl.

Virginia Delgado Olmedo je všestrannou tanečnicí, jejíž doménou je především klasický španělský tanec a flamenko. Součástí jejího strhujícího tanečního projevu je i virtuózní hra na nástroj, který je pro mnohé synonymem Španělska – kastaněty.

Virginia pochází z Madridu, od dvanácti let se věnovala klasickému baletu, ale v sedmnácti letech naplno propadla kráse a vášni flamenka. Souběžně intenzivně studovala španělský klasický tanec, bolero a contemporary dance u profesorek Ely Camino a Anny De la Orden. V osmnácti letech se stala členkou flamenkového ansámblu Triana a o pár let později se s úspěchem zúčastnila slavné soutěže tanečních choreografů v madridském divadle Albéniz.

Později se přechodně usadila v Německu, kde úspěšně vytvořila několik nových choreografií. V roce 2005 získaly její choreografie španělského klasického tance 2. místo v prestižní soutěži Roseta Mauri v Barceloně, v kategorii Clásico Espaňol. Během své profesionální kariéry se Virginia věnovala rovněž pedagogické činnosti, ve které pokračuje s entuziasmem i po svém přestěhování do střední Evropy, jako profesorka klasického baletu, Clásico Espaňol a flamenka v Praze.

Koncert začíná v zámecké oranžérii v 19.30.
Vstupenky na Virginia Delgado: Concierto Flamenco | Vstupenky na koncert 23. 6., Čechy pod Kosířem | GoOut

Novinky