Cz En De Pl

Trvalky v krajinářské tvorbě A. E. Silva Taroucy - nová kniha na pultu zámecké pokladny

15. 04. 2021

Trvalky v krajinářské tvorbě A. E. Silva Taroucy - nová kniha na pultu zámecké pokladny Až "jednou" otevřeme, můžete se těšit na tuto novinku na pokladně našeho zámku.

Bližší informace:
BAROŠOVÁ, I. - BAROŠ, A. - KUKULA, K. - ŠANTRŮČKOVÁ, M. - VÁVROVÁ, V.: Trvalky v krajinářské tvorbě A. E. Silva Taroucy. Inspirace z díla Naše venkovní trvalky Průhonice, Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i., 2020, 208 s. architektura krajinná - trvalky - historie - osobnosti - Arends, G. - Silva Tarouca, A. E.
Historicky první české zpracování prvního dílu z trilogie Kulturhadbücher für Gartenfreunde: Unsere Freiland-Stauden, kterou napsal hrabě A.E. Silva Tarouca, tvůrce Průhonického parku, společně s německým zahradním architektem Camillo Schneiderem. Protože kniha vyšla německy, je v zahraničí mnohem známější než v Čechách. Dočkala se pěti vydání a čerpali z ní největší odborníci z celého světa.
Jde o komentovaný překlad nejdůležitějších odborných statí o trvalkách, které byly průběžně od roku 1910 do roku 1934 zveřejňovány jako součást všeobecné části knihy. Speciální část, která obsahovala vlastní popisy trvalek, byla porovnána a na příkladu vybraných rodů trvalek jsou prezentovány rozdíly mezi jednotlivými vydáními, odrážející použití trvalek.

Rádi jsme do této knihy přispěli a jsme pyšní za náš blízký vztah k zámeckému parku v Průhonicích (UNESCO)!

Novinky